Bajoteka Pani Loli czaruje słowem!

Dziś troszkę inaczej niż zawsze! Chcę Państwu przedstawić partnera mojego bloga – Bajotekę! To piękne logo, które widzicie nad artykułem to właśnie znak rozpoznawczy Aleksandry Spyry – aktorki, która swój najnowszy projekt kieruje do dzieci. Ale jak się niebawem przekonamy, we współpracy ze mną projekt nabierze nowego wymiaru. O tym już niedługo!

Dzięki wywiadowi, którego Pani Lola udzieliła dla WP parenting, dowiadujemy się, czym tak naprawdę jest Bajoteka, jaki jest jej cel i misja.

Bajoteka to nowy projekt aktorki Aleksandry Spyry, który skierowany jest do najmłodszych. Wybrane bajki, baśnie i legendy uporządkowane będą seriami, jeśli tylko widzowie będą chcieli, żeby kolejne odcinki powstawały. Pani Lola, w którą wciela się Aleksandra, sięga do klasycznej, wartościowej literatury. Ma nadzieję, że zabawowy wyraz odciągnie dzieci od animacji i gier, a przyciągnie do Bajoteki, pokazując przy tym ile frajdy może sprawić obcowanie z książką.

Podczas rozmowy z dziennikarką Anną Krzpiet padło kilka ciekawych pytań dotyczących projektu, jak i samej autorki. Aby nie powielać tego, co już powstało i jest świetne, ja przedstawię Wam tylko mały skrót z zaproszeniem do lektury całej rozmowy. Skąd zainteresowanie tworzeniem dla dzieci? Czy aktorstwo pomaga w pracy z dziećmi? Skąd pomysł na Bajotekę? I kim jest Pani Lola?  Na te i inne pytania odpowiedzi możecie znaleźć TUTAJ.

A czasy mamy, jakie mamy, rodzicom często brakuje czasu, żeby czytać swoim maluchom tyle, ile by chcieli. Bajoteka nie ma zastąpić tego specjalnego czasu wspólnych czytanek, ale trochę go uzupełnić, rozszerzyć.

Zaproszenie do świata Bajoteki!

Brzydkie Kaczątko

Odcinek Bajoteki powstał na podstawie bajki Andersena „Brzydkie kaczątko” w przekładzie A.W. dostępnej w internecie dzięki Cyfrowej Bibliotece Narodowej Polona.

Bajoteka zaprasza na ucztę z bajkami dla dzieci co ŚRODĘ o 19:00! Obejrzyjcie już dziś 8 bajek! – wszystkie zebrane u mnie na blogu! Zaczynamy!

Oglądacie pierwszą bajkę z pierwszej serii Bajoteki: Baśnie Braci Grimm.

Oglądacie drugą bajkę z pierwszej serii Bajoteki: Baśnie Braci Grimm.

Oglądacie trzecią bajkę z pierwszej serii Bajoteki: Baśnie Braci Grimm.

Oglądacie czwartą bajkę z pierwszej serii Bajoteki: Baśnie Braci Grimm.

Oglądacie piątą bajkę z pierwszej serii Bajoteki: Baśnie Braci Grimm.

Oglądacie szóstą bajkę z pierwszej serii Bajoteki: Baśnie Braci Grimm.

Oglądacie siódmą bajkę z pierwszej serii Bajoteki: Baśnie Braci Grimm.

Oglądacie ósmą bajkę z pierwszej serii Bajoteki: Baśnie Braci Grimm.

Oglądacie dziewiątą bajkę z pierwszej serii Bajoteki: Baśnie Braci Grimm.

Lista aktualnych filmików Bajoteki już pełna! My już mamy plany, co dalej z nimi zrobić, ale jeszcze troszkę Was potrzymamy w niepewności. A jakie są Wasze pomysły? My, naszymi będziemy się z Wami dzielić sukcesywnie!

A tymczasem, zapraszam do obejrzenia wyjątkowych bajek! Zapraszamy!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *