KURS PROGRAMOWANIA

kurs programowania

Roboty na czasie!

 

12 spotkań z Ozobotami Evo to zabawa i nauka w jednym!

Zakodowane zimowe szaleństwa!

Zimowe szaleństwa z ozobotami, a przy okazji przypomnienie i nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i na drodze.

zobacz zdjęcia!

Dzień Babci i Dziadka
i
Trasa marzeń dla robota

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka mniejsze dzieci przygotowały zakodowaną filiżankę herbaty i pyszny słoik konfitur dla swoich dziadków. 


Starsza grupa poznała grupę kodów odpowiedzialnych za tempo poruszania się robota. Bazując na otrzymanych obrazkach uczniowie ułożyli własną historyjkę, w której głównym bohaterem był oczywiście wędrujący Ozobot!

zobacz zdjęcia!

Pogoda
i
zakodowane miasto 

Kapryśna pogoda dla naszych mniejszych dzieci to nie problem! Dzieci tak zakodowały roboty, że potrafiły one wykonać wszystkie “pogodowe” zadania bez zarzutu!


A co u starszaków? Miasteczko! Dzieci przypomniały sobie najważniejsze znaki nakazu, zakazu, informacyjne i ostrzegawcze. We wspólnie stworzonym miasteczku obowiązywały poznane znaki drogowe, a wybierając komendy dla robota uczniowie uczyli się programować swoje ozoboty!

zobacz zdjęcia!

Układ Słoneczny
i
Proszę, dziękuję, przepraszam!

NIezły KOSMOS! – tak po zajęciach z Układu Słonecznego mówiły dzieci. Dzieci poznały nazwy planet oraz mogły zakodować ich trasę po orbicie! A żeby tego było mało, to samodzielnie zakodowały trasę dla ozobota po Wielkim i Małym Wozie! Lekcja bardzo technologiczna i bardzo na czasie!

A jak bawiły się maluchy? Bardzo walentynkowo! “Proszę, dziękuję, przepraszam” to trzy magiczne słowa, o których warto wspominać dzieciom jak najcześciej. Nasze roboty, poruszając się po makietach przygotowanych przez uczniów, przypomniały, w jakich sytuacjach należy używać zwrotów grzecznościowych.

zobacz zdjęcia!

Najpiękniejsza miasta w Polsce! 
i
Układ Słoneczny

Starsze dzieci pracowały z mapą. Robot wraz ze starszakami prześledził kontury naszego kraju! Uczniowie zaprogramowali roboty w taki sposób, aby poruszały się po granicach Polski, po linii rzek i między miastami. Dodatkowym atutem było kodowanie wirtualnej maty a na niej herbu Pabianic! Mieliśmy lekcję patriotyczną i bardzo lokalną! To lubimy!


Mniejsze dzieci poszły w ślad za swoimi starszymi kolegami i wyruszyły w podróż w Kosmos! Na początek uczniowie poznali gwiazdy, później zaś stworzyli swój własny Układ Słoneczny! A co robił robot? Był gwiazdą krążacą po orbicie!

zobacz zdjęcia!

Polska w Europie
i
Matematyka z robotami

Starszaki pracowały z mapą Europy. Znaleźli na niej Polskę oraz prześledzili kontury wybranych państw leżących w Europie. Uczniowie zaprogramowali roboty w taki sposób, aby poruszały się po granicach konkretnych państw. Dodatkwo przyporządkowane zostały zabytki, flagi oraz potrawy do właściwych krajów. Niespodzianką była wirtualna wycieczka do europejskich stolic!

Mniejsze dzieci liczyły razem z robotami! Pomagały nam biedronki, aby połączyć liczby. Dzieci ułożyły popularne cyfry z puzzli i zaprogramowały trasę dla Ozobotów. Kolorowe figury geometryczne były niespodzianką dla dzieci, ponieważ roboty świeciły się w różnych kolorach!

zobacz zdjęcia!