KURS PROGRAMOWANIA

kurs programowania

Roboty na czasie!

 

12 spotkań z Ozobotami Evo to zabawa i nauka w jednym!

Zakodowane zimowe szaleństwa!

Zimowe szaleństwa z ozobotami, a przy okazji przypomnienie i nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i na drodze.

zobacz zdjęcia!

Dzień Babci i Dziadka
i
Trasa marzeń dla robota

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka mniejsze dzieci przygotowały zakodowaną filiżankę herbaty i pyszny słoik konfitur dla swoich dziadków. 


Starsza grupa poznała grupę kodów odpowiedzialnych za tempo poruszania się robota. Bazując na otrzymanych obrazkach uczniowie ułożyli własną historyjkę, w której głównym bohaterem był oczywiście wędrujący Ozobot!

zobacz zdjęcia!

Pogoda
i
zakodowane miasto 

Kapryśna pogoda dla naszych mniejszych dzieci to nie problem! Dzieci tak zakodowały roboty, że potrafiły one wykonać wszystkie “pogodowe” zadania bez zarzutu!


A co u starszaków? Miasteczko! Dzieci przypomniały sobie najważniejsze znaki nakazu, zakazu, informacyjne i ostrzegawcze. We wspólnie stworzonym miasteczku obowiązywały poznane znaki drogowe, a wybierając komendy dla robota uczniowie uczyli się programować swoje ozoboty!

zobacz zdjęcia!

Układ Słoneczny
i
Proszę, dziękuję, przepraszam!

NIezły KOSMOS! – tak po zajęciach z Układu Słonecznego mówiły dzieci. Dzieci poznały nazwy planet oraz mogły zakodować ich trasę po orbicie! A żeby tego było mało, to samodzielnie zakodowały trasę dla ozobota po Wielkim i Małym Wozie! Lekcja bardzo technologiczna i bardzo na czasie!

A jak bawiły się maluchy? Bardzo walentynkowo! “Proszę, dziękuję, przepraszam” to trzy magiczne słowa, o których warto wspominać dzieciom jak najcześciej. Nasze roboty, poruszając się po makietach przygotowanych przez uczniów, przypomniały, w jakich sytuacjach należy używać zwrotów grzecznościowych.

zobacz zdjęcia!

Najpiękniejsza miasta w Polsce! 
i
Układ Słoneczny

Starsze dzieci pracowały z mapą. Robot wraz ze starszakami prześledził kontury naszego kraju! Uczniowie zaprogramowali roboty w taki sposób, aby poruszały się po granicach Polski, po linii rzek i między miastami. Dodatkowym atutem było kodowanie wirtualnej maty a na niej herbu Pabianic! Mieliśmy lekcję patriotyczną i bardzo lokalną! To lubimy!


Mniejsze dzieci poszły w ślad za swoimi starszymi kolegami i wyruszyły w podróż w Kosmos! Na początek uczniowie poznali gwiazdy, później zaś stworzyli swój własny Układ Słoneczny! A co robił robot? Był gwiazdą krążacą po orbicie!

zobacz zdjęcia!

Polska w Europie
i
Matematyka z robotami

Starszaki pracowały z mapą Europy. Znaleźli na niej Polskę oraz prześledzili kontury wybranych państw leżących w Europie. Uczniowie zaprogramowali roboty w taki sposób, aby poruszały się po granicach konkretnych państw. Dodatkwo przyporządkowane zostały zabytki, flagi oraz potrawy do właściwych krajów. Niespodzianką była wirtualna wycieczka do europejskich stolic!

Mniejsze dzieci liczyły razem z robotami! Pomagały nam biedronki, aby połączyć liczby. Dzieci ułożyły popularne cyfry z puzzli i zaprogramowały trasę dla Ozobotów. Kolorowe figury geometryczne były niespodzianką dla dzieci, ponieważ roboty świeciły się w różnych kolorach!

zobacz zdjęcia!

Zakodowane Pabianice i wiosna na czasie!

Co u starszaków? Tym razem bawiąc się Ozobotami przekonaliśmy się co warto zobaczyć w Pabianicach. Kody QR przybliżyły historię Naszego miasta, a aplikacja Ozoblockly pozwoliła odwiedzić najważniejsze zabytki. Niezawodny Kahoot zdradził nam, że w Pabianicach znajduje się Muzeum Komputerów i Gier, co było ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich.

A nadchodząca i pachnąca wiosna zagościła na naszych zajęciach w grupie mniejszych dzieci. Wspólne ozdabianie makiety z napisami „ Wiosna” oraz „ Dzień Ziemi” pozwoliło na krótka rozmowę o ochronie naszej planety. Następnie korzystając z Ozobotów, iPadów i ciekawych aplikacji maluszki porządkowały charakterystyczne symbole adekwatne dla pór roku.

zobacz zdjęcia!

Wycieczka do
e-ZOO oraz matematyka na czasie!

Młodsi uczniowie na zajęciach wybrali się na wycieczkę do Zoo. Rozwiązując zagadki poznali zwierzęta gospodarskie, dla których narysowali kolorową makietę. Największą radość sprawiło jednak wykorzystanie puzzli AR, dzięki którym, wybrane przez dzieci zwierzęta ożyły i zagościły na dłuższy czas na zajęciach. 

Co u starszych dzieci? Jeśli matematyka to tylko z Ozobotami i Kahootem. Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy układali wylosowane liczby na wirtualnej macie do kodowania i rozwiązywali działania wskazane przez Ozobota. Ich wiedza matematyczna została sprawdzona przez niezawodnego Kahoota, a każda poprawna odpowiedź gwarantowała otrzymanie puzzla z super komendami, dzięki czemu Ozobot przejechał trasę w zawrotnym tempie.

zobacz zdjęcia!