fbpx

KURS PROGRAMOWANIA

kurs programowania

Roboty Na Czasie!

 

Zdjęcia z naszych zajęć! 

Zakodowane zimowe szaleństwa!

Zimowe szaleństwa z ozobotami, a przy okazji przypomnienie i nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i na drodze

Dzień Babci i Dziadka
i
Trasa marzeń dla robota

Mniejsze dzieci przygotowały zakodowaną filiżankę herbaty i pyszny słoik konfitur dla swoich dziadków.

Starsza grupa poznała grupę kodów odpowiedzialnych za tempo poruszania się robota. Bazując na otrzymanych obrazkach uczniowie ułożyli własną historyjkę, w której głównym bohaterem był oczywiście wędrujący Ozobot!

Pogoda
i
zakodowane miasto

Kapryśna pogoda dla naszych mniejszych dzieci to nie problem! Dzieci tak zakodowały roboty, że potrafiły one wykonać wszystkie “pogodowe” zadania bez zarzutu!Starsze dzieci przypomniały sobie najważniejsze znaki nakazu, zakazu, informacyjne i ostrzegawcze. We wspólnie stworzonym miasteczku obowiązywały poznane znaki drogowe, a wybierając komendy, uczniowie uczyli się programować swoje ozoboty!

Układ Słoneczny
i
Proszę, dziękuję, przepraszam!

NIezły KOSMOS! – tak po zajęciach z Układu Słonecznego mówiły dzieci. Dzieci poznały nazwy planet oraz mogły zakodować ich trasę po orbicie! A żeby tego było mało, to samodzielnie zakodowały trasę dla ozobota po Wielkim i Małym Wozie! 

A jak bawiły się maluchy? “Proszę, dziękuję, przepraszam” te trzy magiczne słowa, o których warto wspominać dzieciom jak najcześciej. Nasze roboty przypomniały, w jakich sytuacjach należy używać zwrotów grzecznościowych.

Najpiękniejsza miasta w Polsce!
i
Układ Słoneczny

Starsze dzieci pracowały z mapą. Robot wraz ze starszakami prześledził kontury naszego kraju! Uczniowie zaprogramowali roboty w taki sposób, aby poruszały się po granicach Polski, po linii rzek i między miastami. Dodatkowym atutem było kodowanie wirtualnej maty a na niej herbu Pabianic! Mieliśmy lekcję patriotyczną i bardzo lokalną! 

Mniejsze dzieci poszły w ślad za swoimi starszymi kolegami i wyruszyły w podróż w Kosmos! Na początek uczniowie poznali gwiazdy, później zaś stworzyli swój własny Układ Słoneczny! A co robił robot? Był gwiazdą krążacą po orbicie!

Polska w Europie
i
Matematyka z robotami

Starszaki pracowały z mapą Europy. Znaleźli na niej Polskę oraz prześledzili kontury wybranych państw leżących w Europie. Uczniowie zaprogramowali roboty w taki sposób, aby poruszały się po granicach konkretnych państw. Dodatkwo przyporządkowane zostały zabytki, flagi oraz potrawy do właściwych krajów. Niespodzianką była wirtualna wycieczka do europejskich stolic!

Mniejsze dzieci liczyły razem z robotami! Pomagały nam biedronki, aby połączyć liczby. Dzieci ułożyły popularne cyfry z puzzli i zaprogramowały trasę dla Ozobotów. Kolorowe figury geometryczne były niespodzianką dla dzieci, ponieważ roboty świeciły się w różnych kolorach!

Zakodowane Pabianice i wiosna na czasie!

Co u starszaków? Tym razem bawiąc się Ozobotami przekonaliśmy się co warto zobaczyć w Pabianicach. Kody QR przybliżyły historię Naszego miasta, a aplikacja Ozoblockly pozwoliła odwiedzić najważniejsze zabytki. Niezawodny Kahoot zdradził nam, że w Pabianicach znajduje się Muzeum Komputerów i Gier, co było ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich.

A nadchodząca i pachnąca wiosna zagościła na naszych zajęciach w grupie mniejszych dzieci. Wspólne ozdabianie makiety z napisami „ Wiosna” oraz „ Dzień Ziemi” pozwoliło na krótka rozmowę o ochronie naszej planety. Następnie korzystając z Ozobotów, iPadów i ciekawych aplikacji maluszki porządkowały charakterystyczne symbole adekwatne dla pór roku.

Wycieczka do
e-ZOO oraz Matematyka na Czasie!

Młodsi uczniowie na zajęciach wybrali się na wycieczkę do ZOO. Rozwiązując zagadki poznali zwierzęta gospodarskie, dla których narysowali kolorową makietę. Największą radość sprawiło jednak wykorzystanie puzzli AR, dzięki którym, wybrane przez dzieci zwierzęta ożyły!!


Co u starszych dzieci? Jeśli matematyka to tylko z Ozobotami i Kahootem. Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy układali wylosowane liczby na wirtualnej macie do kodowania i rozwiązywali działania wskazane przez Ozobota. 

Dzień Flagi oraz Świat bajek i baśni

Piękna, słoneczna pogoda przeniosła naszych uczniów w krainę bajek i baśni. Na początek układając plan wydarzeń ukryty w kodach QR sprawdziliśmy swoją wiedzę z “Czerwonego Kapturka”. Później każda grupa korzystając z kart milowych stworzyła swoją własną baśniową historię i narysowała trasę dla Ozobota. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ komendy dla Ozobota musiały odpowiadać zachowaniu głównego bohatera ich opowieści.

Święta Narodowe (Dzień Flagi i Święto Konstytucji Trzeciego Maja) zagościły również na zajęciach z maluchami! Flaga Polski na wirtualnej macie do kodowania, domino z kodami QR oraz platforma ozoblockly przypomniały o symbolach narodowych. Ozobot szalejący po barwnej fladze olimpijskiej i zniczu, pozwolił wykorzystać ulubione przez dzieci komendy.

Muzyka na Czasie i Dzień Mamy!

Jakie mamy instrumenty muzyczne? W jaki sposób je dzielimy? Czy da się zaprogramować Ozobota, w taki sposób, aby jego ruch przypominał taniec?

A co dla maluchów?” Tym razem wędrujący po kolorowej łące Ozobot przypomniał nazwy najczęściej spotykanych w Polsce kwiatów. Z okazji zbliżającego się święta MAMY, każde dziecko stworzy bukiet kwiatów i samodzielnie odwzorowało na wirtualnej macie wylosowane obrazy.

Rodzina na Czasie!

Dzień Dziecka to doskonała okazja do rozmowy o emocjach, które towarzyszą naszym pociechom w ich dniu!! Szalona gra z Ozobotem przyniosła dzieciom zapewne wiele radości i pozwoliła wyćwiczyć umiejętności. Szukanie kodów QR z zadaniami stało się początkiem świetnej zabawy.
Na zajęciach Ozobot przypomniał dzieciom, że mają oni nie tylko prawa, ale i obowiązki. Wielki portret mamy oraz tor przeszkód dla super taty na macie podłogowej wytrenowały koncentrację dzieci oraz ich wyobraźnię.

Piękna nasza Polska cała… i Europa!!

Góry, Mazury czy Bałtyk –maluszki wraz z Ozobotem wybrały się do najciekawszych miejsc na wakacje! Kahoot przypomniał najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które należy zachować podczas wakacyjnych zabaw, a quizy i zabawy pozwoliły sprawdzić, co dzieci zapamiętały z całego kursu.


Wspaniałą zabawę Ozobotem urozmaiciły Puzzle AR, dzięki którym uczniowie przyporządkowali charakterystyczne elementy dla danego regionu Europy. Stworzyliśmy również obrazkową mapę myśli związaną z wakacjami, po której szalał nasz robot! A to wszystko dzięki wykorzystaniu wszystkich komend! Emocje sięgną zenitu, kiedy pojawił się quiz podsumowujący cały kurs.

zakończenie I edycji kursu!

Czas na
dyplomy! 

Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za aktywny udział w całym kursie programowania “Roboty na Czasie”! 

więcej zdjęć!

Roboty
Na
Wakacjach  

ZDJĘCIA